Opublikowano Dodaj komentarz

Jet Lag – Jak się go pozbyć?

Hej, zapraszam do przeczytania naszej pierwszej porady 😃Wiele osób podróżuje. Czasami są to podróże po kraju, czasami za granice. O ile z tymi pierwszymi nie ma takiego problemu, to z tymi za granicę często problemy się wiążą, np ze zmianą strefy czasowej, a co za tym idzie Jet Lagiem. Jak z nim walczyć? Istnieje kilka sposobów – opisze dziś jeden z nich.

Dieta Argonne.

Popularnie stosowana w amerykańskim wojsku dieta przeciwdziałająca Jet Lagowi stworzona została w latach 80 XX wieku. Charles Ehret odkrył, że możesz szybciej przestawić swój wewnętrzny zegar, jeśli przez 3 dni poprzedzające lot narzucisz sobie odpowiedni reżim jedzenia i poszczenia.

Pierwszego dnia powinniśmy się ograniczyć do 1000 kcal.

Drugiego dnia, zjadamy wysokobiałkowe śniadanie i nie pijemy kawy po 17:00.

Trzeciego dnia znowu ograniczamy się do 1000 kcal (oczywiście jeżeli ktoś nie da rady zjeść tak niewiele, może zjeść więcej, lecz 1000 kcal to bezpieczna dla organizmu ilość kcal która w dzień po postu powinna wystarczyć).Finalnie, w dniu wylotu przerywamy post dopiero w porze śniadaniowej miejsca, do którego się wybieramy. Czyli upraszczając, jeżeli jesteśmy w Warszawie i podróżujemy do Nowego Yorku, pierwszy posiłek powinniśmy zjeść o godzinie 14:00 czasu Warszawskiego (czyli 8:00 rano czasu nowojorskiego). Jeśli podróżujesz do Porto swój pierwszy posiłek powinniśmy zjeść o 9:00 czasu Warszawskiego.Jest jeszcze kilka sposobów na walkę z Jet Lagiem, o których powiem wam następnym razem. Mam nadzieje, że intensywnie podróżującym wskazówka pomoże w regulacji zegara biologicznego 😊

Źródło: “Moc dobrego snu” Dr Michael Mosley

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *